طراحی پوستر امید کردیکارگاه طراحی پوستر استاد امید کردی روزهای شنبه ساعت 19 به صورت آنلاین، برگزار می‌شود. کارگاه 8 جلسه و مدت زمان هر جلسه 90 تا 120 دقیقه است.

پیشنیاز شرکت در این دوره  آشنایی با نرم افزار فتوشاپ می‌باشد.

معرفی دوره طراحی پوستر

چطور یک پوستر طراحی کنیم؟

قبل از هر چیز برویم سراغ این سؤال: آیا برای طراحی پوستر باید نرم افزار خاصی بلد باشیم؟

ما در دوره پوستر اولویت را به فتوشاپ نمی‌دهیم گرچه نکات پیشرفته و مهم فتوشاپ را هم مرور می‌کنیم. چون فتوشاپ تنها یکی از ابزارهای گرافیک است نه خود گرافیک.

اپراتور با گرافیست فرق دارد. اپراتور کسی است که فتوشاپ را بلد است. خیلی‌ها هستند در حال حاضر اپراتور هستند و روز به روز بر تعدادشان هم افزوده می‌شود چون امکانات این نرم افزار مدام در حال ارتقا و تسهیل است اما همه اپراتورها طراح پوستر نیستند و کسی با تسلط بر فتوشاپ به تنهایی طراح پوستر نشده.

یعنی اصلا فتوشاپ کار نمی‌کنیم؟

فتوشاپ بخشی از ابزارهای گرفیک است یعنی وقتی ایده را پیدا کردید و به مرحله اجرا رسیدید باید تصمیم درست را بگیرید که با چه ابزاری آن را پیاده کنم بهتر است؟ در واقع این دوره آموزش فتوشاپ نیست بلکه پرورش ایده و خلاقیت است در عین حال اگر سؤالی هم درباره فتوشاپ داشتید پاسخگو خواهیم بود. خلاقیت در اجرا و ارائه مهمترین اصل است.

پس در دوره طراحی پوستر چه چیزی یاد می‌گیریم؟

دوره طراحی پوستر بر مبنای خلق کردن تصویر است. این خلق کردن تصویر مثل ساختن میز است. از اول چوب در دسترس همه بوده و همه آن را می‌شناخته‌اند ولی اولین کسی که میز را ساخته با به کارگیری ابزارها از ماده اولیه چوب یک میز خلق کرده. پس لزوماً مجهز بودن به ابزار منجر به خلق نمی‌شود. پشت این خلق باید یک ایده باشد و خلاقیت و البته پشتکار.

که البته خلق تصویر نیاز به دانستن یک سری اصول، مبانی و خلاقیت‌هایی دارد. مثل شناخت پوستر، راه های رسیدن به ایده در پوستر، معرفی انواع تکنیک‌های اجرای پوستر، ترکیب‌بندی ، لی اوت و رنگ در پوستر و مطالعه و آنالیز پوستر.

یادگیری این نکات به شما می‌آموزد که با ابزارهایی که کارکردن با آن‌ها را بلدید چطور در پایان این کارگاه آنلاین یک پوستر طراحی کنید. و البته بهتر است بگوییم پوستر خوب و استاندارد طراحی کنید.

خلاقیت ذاتی نیست!

خلاقیت اکتسابی است و بروز آن بستگی به تلاش، پشتکار و تجربه دارد. مراحل ایده‌یابی چند قدم است شما این قدمها را که بردارید پله پله بالاتر می‌روید تا برسید به طراحی پوستر. اما کسی که تجربه دارد ممکن است چهار پله را به صورت ذهنی و سریعتر بالاتر رود.

آیا در پایان دوره توانایی طراحی یک پوستر را خواهیم داشت؟

قطعاً در کنار یادگیری اصول، توانایی ایده پردازی را پیدا می‌کنید به شرطی که پا به پای تمرین‌های دوره پیش بروید.
بازار کار طراحی پوستر چگونه است؟

فضای طراحی پوستر فضای پررونق و پرمشتری است و در حال حاضر شرکت‌ها، ادارت و مؤسسات بسیاری به منظور معرفی محصول خود اقدام به این کار می‌کنند.


نحوه برگزاری دوره :

این کارگاه به صورت آنلاین برگزار می شود، جلسات هفتگی کارگاه در تعامل مستقیم هنرجو با استاد از طریق نرم افزار برگزاری کلاس مجازی (بیگ بلو باتن) به صورت تحت وب (ترجیحاً مرورگر گوگل کروم) در سامانه آموزشی مدرسه اسلامی هنر https://lms.itaihe.ac.ir/my برگزار می­‌شود.
نام کاربری و رمز عبور سامانه و همچنین تاریخ و ساعت برگزاری دوره، پس از نهایی شدن ثبت نام تا قبل از شروع دوره به شماره همراه شما پیامک خواهد شد.
لذا ضروری است در هنگام ثبت نام شماره تلفن فعال و در دسترس خود را وارد نمایید.
در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد کارگاه به شماره ۰۹۹۴۰۵۶۸۰۲۸ یا آی دی isoapr_admin در تلگرام و یا به دایرکت صفحه رسمی ما در اینستاگرام به آدرس https://instagram.com/isoapr پیام بدهید.
هم­چنین می­توانید از طریق آیکن چت آنلاین سایت در پایین صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برنامه درسی دوره

نکات پیشرفته و مهم فتوشاپ
شناخت پوستر
راه های رسیدن به ایده در پوستر
معرفی انواع تکنیک های اجرای پوستر
ترکیب بندی ، لی اوت و رنگ در پوستر
مطالعه و آنالیز پوستر
ارائه پوستر
خلاقیت ذاتی نیست !

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

0 پاسخ به "طراحی پوستر"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مدرسه اسلامی هنر است.