صفحه آرایی مجتبی مجلسی

کارگاه صفحه آرایی استاد مجتبی مجلسی روزهای سه‌شنبه ساعت 18 به صورت آنلاین، برگزار می‌شود. کارگاه 10 جلسه و مدت زمان هر جلسه 90 تا 120 دقیقه است.

معرفی دوره

صفحه آرایی شغل است یا هنر؟

صفحه آرایی دانش صفحه آرایی کتاب، روزنامه، مجله، کاتالوگ و بروشور است. در صفحه آرایی ما با چند فن و دانش سر و کار داریم. یکی ویراستاری است یک نرم افزار و دیگری دیزاین و ترکیب بندی. یک صفحه آرا باید به تمام اینها تسلط داشته باشد.

همه اینها با هم وگرنه نمی‌تواند این پروژه را مدیریت کند و یک جای کارش می‌‌‍‌لنگد. پایه این دوره بر مبنای صفحه آرایی کتاب است.

یک صفحه آرای حرفه‌ای اگر بتواند کتابی را استاندارد صفحه آرایی کند به یقین از پس طراحی دیگر اقلام نوشتاری مثل مجله، کاتالوگ و … بر می‌آید.

شما ضمن این دوره با دیزاین، ترکیب بندی، صفحه بندی و ترکیب متن و عکس و لی اوت کردن آشنا می‌شوید. همچنین در این دوره با ویراستاری و نرم افزار ورد هم آشنا می‌شوید چون باید به این‌دو هم مسلط باشید.

در صفحه آرایی دو دسته افراد موفق‌ترند: ویراستاران و طلبه‌های علوم دینی. چون این دو دسته با خواندن متن آشتی هستند اما معمولاً افرادی که مسلط به مهارت نرم افزاری هستند از خواندن متن فرار می‌کنند.

ممکن است بپرسید در این دوره چه نرم افزاری تدریس می‌شود؟ نرم افزار محوری صفحه آرایی ایندیزاین است.

در حال حاضر صفحه آرایی بازار خوبی دارد چون تولید کتاب اقتصاد پویایی دارد و سالیانه کتاب‌های زیادی در بازار منتشر می‌شوند.

بنابراین به کسانی که می‌خواهند وارد این کارگاه شوند توصیه می‌کنیم نه صرفاً به خاطر کار با نرم افزار ایندایزاین که به عنوان یک شغل پردرآمد به آن نگاه کنند.

مرتضی ممیز پدرگرافیک ایران کارش را از صفحه آرایی مجلات شروع کرد و از آن بسیار آموخت.


نحوه برگزاری دوره :

این کارگاه به صورت آنلاین برگزار می شود، جلسات هفتگی کارگاه در تعامل مستقیم هنرجو با استاد از طریق نرم افزار برگزاری کلاس مجازی (بیگ بلو باتن) به صورت تحت وب (ترجیحاً مرورگر گوگل کروم) در سامانه آموزشی مدرسه اسلامی هنر https://lms.itaihe.ac.ir/my برگزار می­‌شود.
نام کاربری و رمز عبور سامانه و همچنین تاریخ و ساعت برگزاری دوره، پس از نهایی شدن ثبت نام تا قبل از شروع دوره به شماره همراه شما پیامک خواهد شد.
لذا ضروری است در هنگام ثبت نام شماره تلفن فعال و در دسترس خود را وارد نمایید.
در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد کارگاه به شماره ۰۹۹۴۰۵۶۸۰۲۸ یا آی دی isoapr_admin در تلگرام و یا به دایرکت صفحه رسمی ما در اینستاگرام به آدرس https://instagram.com/isoapr پیام بدهید.
هم­چنین می­توانید از طریق آیکن چت آنلاین سایت در پایین صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برنامه درسی دوره

بررسی و آشنایی با نرم‌افزار ایندیزاین که عبارتند از: کار با قاب‌ها (قاب متن و قاب گرافیک)، متن و کار با متن، استایل‌بندی در متن، تصویر و جداول، ویژگی‌های رنگ در ایندیزاین، چیدمانن صفحات و مدیریت آن‌ها، ویرایش و جستجو، جداول و نمودارها، گرپ‌ها، سرصفحه‌ها، فهرست‌گیری و ایندکس، خروجی و...
آشنایی مقدماتی با نرم‌افزار Word و ارتباط آن با ایندیزاین
بررسی و آشنایی با مفهوم متن، شناخت متن فارسی و تفاوت‌های آن با متن لاتین، انواع فاصله‌ها، نیم‌فاصله‌ها و...
نکات ویرایشی و ویراستاری که هر صفحه‌آرای حرفه‌ای باید بداند
بررسی ساختار فیزیکی کتاب و نشریات و قوائد کلی حاکم بر آنها و تفاوت‌های صفحه‌آرایی کتاب و نشریه
نیم‌نگاهی به گنجینه‌های عظیم صفحه‌آرایی در کتب قرون گذشته ‌
عناصر صفحه‌آرایی و شیوه طراحی
شناخت فونت و اهمیت آن در کار صفحه‌آرایی
کتاب‌سازی و مدیریت هنری یک کتاب از ابتدا تا انتها
صفحه‌آرایی مطبوعاتی و تمرین‌های عملی و بصری برای آشنایی بیشتر

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

0 پاسخ به "صفحه آرایی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مدرسه اسلامی هنر است.