زیست داستانی

اگر به زندگی‌مان نگاهی بیندازیم، آنچه در یادمان باقی مانده، داستان‌هایی‌ست که می‌توانیم برای دیگران تعریف کنیم.

در این دوره در کنار هم سعی می‌کنیم در داستان‌های زندگی‌مان کمی مکث کنیم و ویژگی‌هایی که آنها را از سایر لحظات زندگی‌مان متمایز کرده بشناسیم.

هر جلسه یکی از المان‌های داستانی را انتخاب می‌کنیم و با کمک تمرین‌هایی نوشتاری، تاثیر این المان‌ها در تجربه‌های زیسته‌مان را ورق می‌زنیم و در نهایت، به زندگی به چشم یک مجموعه داستان نگاه می‌کنیم.

 


نحوه برگزاری کارگاه زیست داستانی :

این دوره به صورت آنلاین و در تعامل مستقیم استاد با هنرجو از طریق نرم افزار برگزاری کلاس مجازی (بیگ بلو باتن)

به صورت تحت وب (با همه مرورگرها) در سامانه آموزشی مدرسه اسلامی هنر https://lms.itaihe.ac.ir برگزار می­‌شود.

نام کاربری و رمز عبور، تاریخ و ساعت برگزاری دوره، پس از نهایی شدن ثبت نام تا قبل از شروع دوره به شماره همراه شما پیامک خواهد شد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد کارگاه زیست داستانی به شماره ۰۹۹۴۰۵۶۸۰۲۸ در تلگرام و یا به دایرکت صفحه رسمی ما در اینستاگرام به آدرس https://instagram.com/isoapr پیام بدهید.

هم­چنین می­توانید از طریق آیکن چت آنلاین سایت در پایین صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برنامه درسی دوره

آغاز کردن: نقطه ابتدایی هر رویداد ویژگی‌هایی منحصر به فرد دارد. در این جلسه سعی می‌کنیم این ویژگی‌ها را بشناسیم.
بودن و شدن: هر انسانی تا پیش از انتخاب‌هایش صرفا شبیه اطرافیان خویش است. در این جلسه بعد از شناخت مفهوم تیپ و شخصیت، در مورد تمایز صحبت خواهیم کرد.
گفتن و شنیدن: ما بخش زیادی از زیست خود را در حال دیالوگ با اطرافیان‌مان هستیم. مسلما شناخت این ابزار، در استفاده از آن به ما کمک خواهد کرد و در این جلسه، به شناخت و تمرین این ابزار خواهیم پرداخت.
دیدن: یک داستان‌سرا، بیش از هرچیز نظاره‌گری توانمند است. در این جلسه مروری بر مفهوم درام خواهیم داشت و نظاره‌گری را، به عنوان ابزاری برای یافتن داستان‌های پیرامون خود، خواهیم شناخت.
حرکت کردن: رازِ تحول یک شخصیت داستانی، در حرکت وی نهفته است. در این جلسه به سیر تحول شخصیت نگاهی خواهیم انداخت، درام منفی را خواهیم شناخت و البته در مورد تجربیات فردی خود در این زمینه، به گفت‌وگو خواهیم نشست.
شناختن: برای شناخت یک موضوع، نگاه کردن به آن از ابعاد مختلف امری ضروری است. در این جلسه با مفهوم زاویه دید آشنا خواهیم شد و خواهیم دید که دیدن یک مسئله از ابعاد مختلف، چقدر به شناخت بیشتر ما از آن کمک می‌کند.
آراستن: اگر یک داستان، سیری منطقی را طی نکند، مخاطب و حتی مولف را دچار سردرگمی می‌کند. به همین دلیل، در این جلسه می‌خواهیم گریزی به منطق داستانی به عنوان شاکله اصلی یک روایت بزنیم.
خاتمه دادن: و در نهایت خواهیم آموخت چگونه یک داستان پایان خواهد یافت.

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مدرسه اسلامی هنر است.

0