تدوین صادق شاهسون

کارگاه تدوین استاد صادق شاهسون روزهای یکشنبه ساعت 17 به صورت آنلاین، برگزار می‌شود. کارگاه 6 جلسه و مدت زمان هر جلسه 90 تا 120 دقیقه است.

تدوین چیست و تدوینگر کیست؟

تولید فیلم چندین مرحله دارد و تدوین یکی از مراحل پایانی آن است. و کار تدوینگر این است که تک تک پلان‌های فیلم را با هم ترکیب و به نوعی مونتاژ کند.

همانطور که می‌دانید موقع تولید فیلم، هر سکانسی از آن جدا جدا یا به صورت پلان به پلان ضبط می‌شود.

تدوینگر باید تمام این پلان‌ها را طوری کنار هم بچیند که مخاطب معنای مورد نظر از فیلم را که بهترین معنا است دریافت کند. این پلان‌ها تا قبل از تدوین مثل مواد خامی هستند که به تنهایی ماهیتی ندارند اما همین‌که این مواد به هم چسبانده شده و صاحب یک گفتمان روایی شدند برای ما معنادار می‌شوند و هویت پیدا می‌کنند و ما به صورت خنده، گریه، خشم و احساسات دیگری به آنها واکنش نشان می‌دهیم.

به همین خاطر یک تدوینگر حرفه‌ای باید هم روایت و قصه فیلم را کاملاً درک کند و هم شخصیت‌ها، ریتم و زبان آن را.

تدوینگر مثل یک نگهبان برای داستان و چشم انداز احساسی آن عمل می‌کند.

در کار تدوین زمان‌های بسیار مهم نقش دارد. مثلاً انتخاب برشی در حد صدم ثانیه از یک فیلم می‌تواند برداشت نهایی مخاطب را دگرگون کند.


نحوه برگزاری دوره :

این کارگاه به صورت آنلاین برگزار می شود، جلسات هفتگی کارگاه در تعامل مستقیم هنرجو با استاد از طریق نرم افزار برگزاری کلاس مجازی (بیگ بلو باتن) به صورت تحت وب (ترجیحاً مرورگر گوگل کروم) در سامانه آموزشی مدرسه اسلامی هنر https://lms.itaihe.ac.ir/my برگزار می­‌شود.
نام کاربری و رمز عبور سامانه و همچنین تاریخ و ساعت برگزاری دوره، پس از نهایی شدن ثبت نام تا قبل از شروع دوره به شماره همراه شما پیامک خواهد شد.
لذا ضروری است در هنگام ثبت نام شماره تلفن فعال و در دسترس خود را وارد نمایید.
در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد کارگاه به شماره ۰۹۹۴۰۵۶۸۰۲۸ یا آی دی isoapr_admin در تلگرام و یا به دایرکت صفحه رسمی ما در اینستاگرام به آدرس https://instagram.com/isoapr پیام بدهید.
هم­چنین می­توانید از طریق آیکن چت آنلاین سایت در پایین صفحه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برنامه درسی دوره

تدوین چیست و تدوینگر کیست؟
فضای نرم افزار

نقد و بررسی دوره

نا مشخص

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

0 پاسخ به "تدوین"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مدرسه اسلامی هنر است.